Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 2

O nas

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 2 to placówka w Śródmieściu Gdańska troszcząca się o potrzeby edukacyjno-rozwojowe młodych Gdańszczan, której organem prowadzącym są Pozytywne Inicjatywy. Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego mającego na celu zwiększenie liczby miejsc i poprawy jakości edukacji przedszkolnej rozpoczęliśmy działalność we wrześniu 2017 r.

Zapewniamy bogatą ofertę edukacyjno-wychowawczą oraz prawidłową opiekę nad dziećmi. Nasze przedszkole to miejsce z rodzinną atmosferą, które tworzą ludzie z pasją. Dzieje się to również dzięki wsparciu rodziców i opiekunów w procesie wychowania oraz dostępowi do nowoczesnych metod pedagogicznych. Realizowany każdego dnia program edukacyjny wzbogacony jest o dodatkowe zajęcia logopedyczne, rytmiczno-muzyczne oraz z zakresu nauki języka angielskiego. Sąsiedztwo Starego Miasta oraz terenów zielonych zapewnia dzieciom codzienny kontakt z historią, przyrodą i zabawę na świeżym powietrzu. Ścisła współpraca z Akademią Muzyczną w Gdańsku umożliwia naszym wychowankom dodatkowy kontakt z muzyką i rytmiką poprzez wspólną zabawę prowadzoną przez studentów AM. 

Odpowiednio przystosowany wystrój pomieszczeń przedszkolnych, nowoczesna przestrzeń, która jest atrakcyjna i estetyczna ułatwiają skupienie się najmłodszych podczas procesów edukacyjnych. 

Opłata w placówce jest tożsama z placówkami gminnymi. Pięć pierwszych godzin (8.00-13.00) jest całkowicie darmowych, a za każdą następną godzinę rodzic ponosi opłatę w wysokości 1,3 zł oraz koszt wyżywienia w wysokości 19,01 zł dziennie.